EEC-F5R5H474N.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEC-F5R5H474N.
| Imagen |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | F | F | F | F | F |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 470 mF | 470 mF | 470 mF | 470 mF | 470 mF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 75Ohm @ 1kHz | 75Ohm @ 1kHz | 75Ohm @ 1kHz | 75Ohm @ 1kHz | 75Ohm @ 1kHz |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.846 Dia (21.50mm) | 0.846 Dia (21.50mm) | 0.846 Dia (21.50mm) | 0.846 Dia (21.50mm) | 0.846 Dia (21.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.374 (9.50mm) | 0.374 (9.50mm) | 0.374 (9.50mm) | 0.374 (9.50mm) | 0.374 (9.50mm) |