EC2SA-12S12N.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EC2SA-12S12N.
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | EC2SA (2W) | EC2SA (2W) | EC2SA (2W) | EC2SA (2W) | EC2SA (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 167mA | 167mA | 167mA | 167mA | 167mA |
| Power(Watts) | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 82% | 82% | 82% | 82% | 82% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) | 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) | 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) | 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) | 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |