DSC2041FI1-F0025.pdf
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | DSC2041 | DSC2041 | DSC2041 | DSC2041 | DSC2041 |
| Frequency-Output1 | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz |
| Frequency-Output2 | 50MHz | 50MHz | 50MHz | 50MHz | 50MHz |
| Frequency-Output3 | - | - | - | - | - |
| Frequency-Output4 | - | - | - | - | - |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCSL, LVCMOS | HCSL, LVCMOS | HCSL, LVCMOS | HCSL, LVCMOS | HCSL, LVCMOS |
| Voltage-Supply | 2.25V ~ 3.6V | 2.25V ~ 3.6V | 2.25V ~ 3.6V | 2.25V ~ 3.6V | 2.25V ~ 3.6V |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Current-Supply(Max) | 49mA (Typ) | 49mA (Typ) | 49mA (Typ) | 49mA (Typ) | 49mA (Typ) |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) |