Sensata-Crydom DR4560D60RPJ
Número de parte
DR4560D60RPJ
Fabricante
Sensata-Crydom
Categoría:
Halbleiterrelais
Paquete
SSR with Integrated Heat Sink
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.DR4560D60RPJ.pdf
Descripción
SSR RELAY SPST-NO 60A 48-600V
Product details
1. How to order DR4560D60RPJ on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the DR4560D60RPJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DR4560D60RPJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DR4560D60RPJ.
Fabricante Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DR45 DR45 DR45 DR45 DR45
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V
LoadCurrent 60 A 60 A 60 A 60 A 60 A