Murata Electronics DHR4E4A221K2BB
Número de parte
DHR4E4A221K2BB
Fabricante
Murata Electronics
Categoría:
Keramikkondensatoren
Paquete
Radial, Disc
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.DHR4E4A221K2BB.pdf
Descripción
CAP CER 220PF 10KV ZM RADIAL
Product details
1. How to order DHR4E4A221K2BB on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the DHR4E4A221K2BB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHR4E4A221K2BB?
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DHR DHR DHR DHR DHR
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 10000V (10kV) 10000V (10kV) 10000V (10kV) 10000V (10kV) 10000V (10kV)
TemperatureCoefficient ZM ZM ZM ZM ZM
OperatingTemperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.374 (9.50mm) 0.374 (9.50mm) 0.374 (9.50mm) 0.374 (9.50mm) 0.374 (9.50mm)