D16OAT12CWHT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D16OAT12CWHT.
| Circuit | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT |
| SwitchFunction | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom |
| CurrentRating(Amps) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | White | White | White | White | White |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia |