D16EET11BBLU.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D16EET11BBLU.
| Imagen |
| Fabricante | E-Switch | E-Switch | E-Switch | E-Switch | E-Switch |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | D16 | D16 | D16 | D16 | D16 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-On | On-On | On-On | On-On | On-On |
| CurrentRating(Amps) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) | 8A (AC), 6A (DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 14 VAC/DC | 14 VAC/DC | 14 VAC/DC | 14 VAC/DC | 14 VAC/DC |
| TerminationStyle | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia |