CTZ3E-30C-W1-AF.pdf
| Imagen |
| Fabricante | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | CTZ, Kyocera | CTZ, Kyocera | CTZ, Kyocera | CTZ, Kyocera | CTZ, Kyocera |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| CapacitanceRange | 4.5 ~ 30pF | 4.5 ~ 30pF | 4.5 ~ 30pF | 4.5 ~ 30pF | 4.5 ~ 30pF |
| AdjustmentType | Top | Top | Top | Top | Top |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| DielectricMaterial | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Q@Freq | 300 @ 1MHz | 300 @ 1MHz | 300 @ 1MHz | 300 @ 1MHz | 300 @ 1MHz |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |