Eaton - Electronics Division CTX150-5-52-R
Número de parte
CTX150-5-52-R
Fabricante
Eaton - Electronics Division
Categoría:
Festinduktivitäten
Paquete
Radial, Vertical (Open)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTX150-5-52-R.pdf
Descripción
FIXED IND 150UH 7.7A 40.1MOHM TH
Product details
1. How to order CTX150-5-52-R on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTX150-5-52-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTX150-5-52-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTX150-5-52-R.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CTX CTX CTX CTX CTX
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 7.7 A 7.7 A 7.7 A 7.7 A 7.7 A
Current-Saturation(Isat) 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 40.1mOhm Max 40.1mOhm Max 40.1mOhm Max 40.1mOhm Max 40.1mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 75°C -40°C ~ 75°C -40°C ~ 75°C -40°C ~ 75°C -40°C ~ 75°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz