CFR-50JT-52-47K.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | CFR | CFR | CFR | CFR | CFR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 47 kOhms | 47 kOhms | 47 kOhms | 47 kOhms | 47 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) |