CFR-25JB-52-3K6.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CFR | CFR | CFR | CFR | CFR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 3.6 kOhms | 3.6 kOhms | 3.6 kOhms | 3.6 kOhms | 3.6 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) |