CDS-4051-16-SP.pdf
| Imagen |
| Fabricante | CUI Devices | CUI Devices | CUI Devices | CUI Devices | CUI Devices |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | CDS | CDS | CDS | CDS | CDS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Technology | Magnetic | Magnetic | Magnetic | Magnetic | Magnetic |
| Type | General Purpose | General Purpose | General Purpose | General Purpose | General Purpose |
| FrequencyRange | 480 Hz ~ 6 kHz | 480 Hz ~ 6 kHz | 480 Hz ~ 6 kHz | 480 Hz ~ 6 kHz | 480 Hz ~ 6 kHz |
| Frequency-SelfResonant | 600Hz | 600Hz | 600Hz | 600Hz | 600Hz |
| Impedance | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms |
| Efficiency-dBA | 92.00 | 92.00 | 92.00 | 92.00 | 92.00 |
| Efficiency-Testing | 1W/100mm | 1W/100mm | 1W/100mm | 1W/100mm | 1W/100mm |
| Power-Rated | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Power-Max | 1.5 W | 1.5 W | 1.5 W | 1.5 W | 1.5 W |