CBC3225T680KRV.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 260 mA | 260 mA | 260 mA | 260 mA | 260 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 320mA | 320mA | 320mA | 320mA | 320mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 8MHz | 8MHz | 8MHz | 8MHz | 8MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |