BFC233914395.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC233914395.
| Imagen |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MKP339 | MKP339 | MKP339 | MKP339 | MKP339 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3.9 µF | 3.9 µF | 3.9 µF | 3.9 µF | 3.9 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 310V | 310V | 310V | 310V | 310V |
| VoltageRating-DC | 630V | 630V | 630V | 630V | 630V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.220 L x 0.827 W (31.00mm x 21.00mm) | 1.220 L x 0.827 W (31.00mm x 21.00mm) | 1.220 L x 0.827 W (31.00mm x 21.00mm) | 1.220 L x 0.827 W (31.00mm x 21.00mm) | 1.220 L x 0.827 W (31.00mm x 21.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.220 (31.00mm) | 1.220 (31.00mm) | 1.220 (31.00mm) | 1.220 (31.00mm) | 1.220 (31.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) |