BD060-40-A-N-0230-L-D.pdf
| NumberofPositions | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| Pitch-Mating | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) |
| NumberofRows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| RowSpacing-Mating | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) |
| InsulationHeight | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) |
| ContactLength-Post | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) |