B82498F3391J000.pdf
| Imagen |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 390 nH | 390 nH | 390 nH | 390 nH | 390 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 210 mA | 210 mA | 210 mA | 210 mA | 210 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.6Ohm Max | 1.6Ohm Max | 1.6Ohm Max | 1.6Ohm Max | 1.6Ohm Max |
| Q@Freq | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 700MHz | 700MHz | 700MHz | 700MHz | 700MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |