B82432A1393K000.pdf
| Imagen |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Series | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 39 µH | 39 µH | 39 µH | 39 µH | 39 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 220 mA | 220 mA | 220 mA | 220 mA | 220 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 2.05Ohm Max | 2.05Ohm Max | 2.05Ohm Max | 2.05Ohm Max | 2.05Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 2.52MHz | 45 @ 2.52MHz | 45 @ 2.52MHz | 45 @ 2.52MHz | 45 @ 2.52MHz |
| Frequency-SelfResonant | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |