B82422A1272J108.pdf
| Imagen |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Series | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 880mOhm Max | 880mOhm Max | 880mOhm Max | 880mOhm Max | 880mOhm Max |
| Q@Freq | 25 @ 7.96MHz | 25 @ 7.96MHz | 25 @ 7.96MHz | 25 @ 7.96MHz | 25 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 110MHz | 110MHz | 110MHz | 110MHz | 110MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |