B78148E1683J009.pdf
| Imagen |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | BC | BC | BC | BC | BC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 780 mA | 780 mA | 780 mA | 780 mA | 780 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 720mA | 720mA | 720mA | 720mA | 720mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 900mOhm Max | 900mOhm Max | 900mOhm Max | 900mOhm Max | 900mOhm Max |
| Q@Freq | 45 @ 100kHz | 45 @ 100kHz | 45 @ 100kHz | 45 @ 100kHz | 45 @ 100kHz |
| Frequency-SelfResonant | 6.5MHz | 6.5MHz | 6.5MHz | 6.5MHz | 6.5MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |