ATCA-08-750M-V.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | ATCA | ATCA | ATCA | ATCA | ATCA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal |
| Material-Core | Iron Powder | Iron Powder | Iron Powder | Iron Powder | Iron Powder |
| Inductance | 75 µH | 75 µH | 75 µH | 75 µH | 75 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 14mOhm Max | 14mOhm Max | 14mOhm Max | 14mOhm Max | 14mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |