ASPI-1306T-8R2M-T.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-1306T | ASPI-1306T | ASPI-1306T | ASPI-1306T | ASPI-1306T |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 4.8 A | 4.8 A | 4.8 A | 4.8 A | 4.8 A |
| Current-Saturation(Isat) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 29mOhm Max | 29mOhm Max | 29mOhm Max | 29mOhm Max | 29mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 30MHz | 30MHz | 30MHz | 30MHz | 30MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |