AP7343D-15W5-7.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.44V @ 300mA | 0.44V @ 300mA | 0.44V @ 300mA | 0.44V @ 300mA | 0.44V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 60 µA | 60 µA | 60 µA | 60 µA | 60 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| ProtectionFeatures | Over Current | Over Current | Over Current | Over Current | Over Current |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |