AP7315-26FS4-7B.pdf
| Imagen |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.6V | 2.6V | 2.6V | 2.6V | 2.6V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.32V @ 150mA | 0.32V @ 150mA | 0.32V @ 150mA | 0.32V @ 150mA | 0.32V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 60 µA | 60 µA | 60 µA | 60 µA | 60 µA |
| Current-Supply(Max) | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA |
| PSRR | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| ProtectionFeatures | Over Current | Over Current | Over Current | Over Current | Over Current |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |