AMDLA1707Q-470MT.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | AMDLA1707Q | AMDLA1707Q | AMDLA1707Q | AMDLA1707Q | AMDLA1707Q |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Metal | Metal | Metal | Metal | Metal |
| Inductance | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 9.5 A | 9.5 A | 9.5 A | 9.5 A | 9.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 9.8A | 9.8A | 9.8A | 9.8A | 9.8A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 47mOhm Max | 47mOhm Max | 47mOhm Max | 47mOhm Max | 47mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |