| Imagen |
| Fabricante | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | AISM-1812H | AISM-1812H | AISM-1812H | AISM-1812H | AISM-1812H |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 450 mA | 450 mA | 450 mA | 450 mA | 450 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 700mOhm Max | 700mOhm Max | 700mOhm Max | 700mOhm Max | 700mOhm Max |
| Q@Freq | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz |
| Frequency-SelfResonant | 20MHz | 20MHz | 20MHz | 20MHz | 20MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz |