AIRD-06-5R6M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AIRD-06-5R6M.
| Series | AIRD-06 | AIRD-06 | AIRD-06 | AIRD-06 | AIRD-06 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 5.6 µH | 5.6 µH | 5.6 µH | 5.6 µH | 5.6 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 11.4 A | 11.4 A | 11.4 A | 11.4 A | 11.4 A |
| Current-Saturation(Isat) | 44A | 44A | 44A | 44A | 44A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 6mOhm Max | 6mOhm Max | 6mOhm Max | 6mOhm Max | 6mOhm Max |
| Q@Freq | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |