AIRD-06-222K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AIRD-06-222K.
| Imagen |
| Fabricante | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | AIRD-06 | AIRD-06 | AIRD-06 | AIRD-06 | AIRD-06 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 800 mA | 800 mA | 800 mA | 800 mA | 800 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.54Ohm Max | 1.54Ohm Max | 1.54Ohm Max | 1.54Ohm Max | 1.54Ohm Max |
| Q@Freq | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz | 15 @ 50kHz |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |