AHA80AFB-0R56.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AHA80AFB-0R56.
| Imagen |
| Fabricante | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial, Box | Axial, Box | Axial, Box | Axial, Box | Axial, Box |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | AHA | AHA | AHA | AHA | AHA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 560 mOhms | 560 mOhms | 560 mOhms | 560 mOhms | 560 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 80W | 80W | 80W | 80W | 80W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| CoatingHousingType | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum |
| MountingFeature | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges |
| Size/Dimension | 2.598 L x 1.850 W (66.00mm x 47.00mm) | 2.598 L x 1.850 W (66.00mm x 47.00mm) | 2.598 L x 1.850 W (66.00mm x 47.00mm) | 2.598 L x 1.850 W (66.00mm x 47.00mm) | 2.598 L x 1.850 W (66.00mm x 47.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) |