CTS Resistor Products 745C101151JTR
Número de parte
745C101151JTR
Fabricante
CTS Resistor Products
Categoría:
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Paquete
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.745C101151JTR.pdf
Descripción
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 2512
Product details
1. How to order 745C101151JTR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 745C101151JTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 745C101151JTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 745C101151JTR.
Series 745 745 745 745 745
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Bussed Bussed Bussed Bussed Bussed
Resistance(Ohms) 150 150 150 150 150
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 8 8 8 8 8
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 10 10 10 10 10
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm) 0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm) 0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm) 0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm) 0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)