CTS Resistor Products 742C163330JTR
Número de parte
742C163330JTR
Fabricante
CTS Resistor Products
Categoría:
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Paquete
2506, Concave, Long Side Terminals
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.742C163330JTR.pdf
Descripción
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 2506
Product details
1. How to order 742C163330JTR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 742C163330JTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 742C163330JTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 742C163330JTR.
Series 742 742 742 742 742
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 33 33 33 33 33
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 8 8 8 8 8
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 16 16 16 16 16
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm)