CTS Resistor Products 742C043103JTR
Número de parte
742C043103JTR
Fabricante
CTS Resistor Products
Categoría:
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Paquete
0606, Concave
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.742C043103JTR.pdf
Descripción
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0606
Product details
1. How to order 742C043103JTR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 742C043103JTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 742C043103JTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 742C043103JTR.
Package/Case 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave
Series 742 742 742 742 742
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 10k 10k 10k 10k 10k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 2 2 2 2 2
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)