CTS Resistor Products 741C083391J
Número de parte
741C083391J
Fabricante
CTS Resistor Products
Categoría:
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Paquete
0804, Concave, Long Side Terminals
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.741C083391J.pdf
Descripción
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804
Product details
1. How to order 741C083391J on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 741C083391J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 741C083391J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 741C083391J.
Series 741 741 741 741 741
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 390 390 390 390 390
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 4 4 4 4 4
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 8 8 8 8 8
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm)