| Imagen |
| Series | 72V | 72V | 72V | 72V | 72V |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Function | Synchronous | Synchronous | Synchronous | Synchronous | Synchronous |
| DataRate | 66.7MHz | 66.7MHz | 66.7MHz | 66.7MHz | 66.7MHz |
| AccessTime | 10ns | 10ns | 10ns | 10ns | 10ns |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V | 3 V ~ 3.6 V | 3 V ~ 3.6 V | 3 V ~ 3.6 V | 3 V ~ 3.6 V |
| Current-Supply(Max) | 60mA | 60mA | 60mA | 60mA | 60mA |
| ExpansionType | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width |
| ProgrammableFlagsSupport | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| RetransmitCapability | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| FWFTSupport | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |