603HR015.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 603HR015.
| Imagen |
| Fabricante | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 15 mOhms | 15 mOhms | 15 mOhms | 15 mOhms | 15 mOhms |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.155 L (3.94mm) | 0.155 L (3.94mm) | 0.155 L (3.94mm) | 0.155 L (3.94mm) | 0.155 L (3.94mm) |