55PC1223-16-9/96-9.pdf
| NumberofConductors | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| WireGauge | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG |
| ConductorStrand | 19/29 | 19/29 | 19/29 | 19/29 | 19/29 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.174 (4.42mm) | 0.174 (4.42mm) | 0.174 (4.42mm) | 0.174 (4.42mm) | 0.174 (4.42mm) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Voltage | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| OperatingTemperature | 200°C | 200°C | 200°C | 200°C | 200°C |