55PC0821-16-2/6CS2970.pdf
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| WireGauge | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG |
| ConductorStrand | 19/29 | 19/29 | 19/29 | 19/29 | 19/29 |
| Jacket(Insulation)Material | - | - | - | - | - |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.152 (3.86mm) | 0.152 (3.86mm) | 0.152 (3.86mm) | 0.152 (3.86mm) | 0.152 (3.86mm) |
| ShieldType | - | - | - | - | - |
| Length | - | - | - | - | - |
| JacketColor | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Voltage | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| OperatingTemperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |