55A1832-20-3/6/9-9CS2199.pdf
| NumberofConductors | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| WireGauge | 20 AWG | 20 AWG | 20 AWG | 20 AWG | 20 AWG |
| ConductorStrand | 19/32 | 19/32 | 19/32 | 19/32 | 19/32 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.160 (4.06mm) | 0.160 (4.06mm) | 0.160 (4.06mm) | 0.160 (4.06mm) | 0.160 (4.06mm) |
| ShieldType | Braid | Braid | Braid | Braid | Braid |
| Length | - | - | - | - | - |
| JacketColor | White | White | White | White | White |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Voltage | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| OperatingTemperature | 200°C | 200°C | 200°C | 200°C | 200°C |