TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0121-16-9/96CS2275
Número de parte
55A0121-16-9/96CS2275
Fabricante
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Categoría:
Mehradrige Kabel
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.55A0121-16-9/96CS2275.pdf
Descripción
55A CABLE/SINGLE WALL
Product details
1. How to order 55A0121-16-9/96CS2275 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 55A0121-16-9/96CS2275 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A0121-16-9/96CS2275?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material - - - - -
Jacket(Insulation)Diameter 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm)
ShieldType - - - - -
Length - - - - -
JacketColor - - - - -
Ratings - - - - -
Features - - - - -
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
OperatingTemperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C