500X44W404MV4E.pdf
| Imagen |
| Series | X2Y® | X2Y® | X2Y® | X2Y® | X2Y® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.4 µF | 0.4 µF | 0.4 µF | 0.4 µF | 0.4 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.140 L x 0.098 W (3.56mm x 2.49mm) | 0.140 L x 0.098 W (3.56mm x 2.49mm) | 0.140 L x 0.098 W (3.56mm x 2.49mm) | 0.140 L x 0.098 W (3.56mm x 2.49mm) | 0.140 L x 0.098 W (3.56mm x 2.49mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) |