30FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN).pdf
| Imagen |
| Series | FMN | FMN | FMN | FMN | FMN |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FlatFlexType | FFC | FFC | FFC | FFC | FFC |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| NumberofPositions | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Pitch | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| FFCFCBThickness | 0.30mm | 0.30mm | 0.30mm | 0.30mm | 0.30mm |
| HeightAboveBoard | 0.201 (5.10mm) | 0.201 (5.10mm) | 0.201 (5.10mm) | 0.201 (5.10mm) | 0.201 (5.10mm) |
| LockingFeature | - | - | - | - | - |
| CableEndType | Straight | Straight | Straight | Straight | Straight |
| ContactFinish | Tin | Tin | Tin | Tin | Tin |
| ActuatorMaterial | - | - | - | - | - |
| VoltageRating | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |