CNC Tech 303-28-60-MC-0300F
Número de parte
303-28-60-MC-0300F
Fabricante
CNC Tech
Categoría:
Flachbandkabel
Paquete
Ficha técnica
303-28-60-MC-0300F.pdf
Descripción
CBL RIBN 60COND 0.039 MULT 300'
Product details
1. How to order 303-28-60-MC-0300F on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 303-28-60-MC-0300F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 303-28-60-MC-0300F?
Fabricante CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CableType Flat Cable Flat Cable Flat Cable Flat Cable Flat Cable
NumberofConductors 60 60 60 60 60
Pitch 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm)
Length 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m)
WireGauge 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG
ConductorStrand 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
JacketColor Multiple Multiple Multiple Multiple Multiple
RibbonThickness 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm)
RibbonWidth - - - - -
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
OperatingTemperature -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C