| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG |
| ConductorStrand | 7/36 | 7/36 | 7/36 | 7/36 | 7/36 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) |
| Length | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) |
| Voltage | 150V | 150V | 150V | 150V | 150V |
| OperatingTemperature | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C |