| WireGauge | 26 AWG | 26 AWG | 26 AWG | 26 AWG | 26 AWG |
| ConductorStrand | 7/34 | 7/34 | 7/34 | 7/34 | 7/34 |
| Jacket(Insulation)Material | - | - | - | - | - |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.039 (0.99mm) | 0.039 (0.99mm) | 0.039 (0.99mm) | 0.039 (0.99mm) | 0.039 (0.99mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) |
| Length | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) |
| Voltage | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |
| OperatingTemperature | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C |