241-8-24A55.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 241-8-24A55.
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Chassis-Tran | Chassis-Tran | Chassis-Tran | Chassis-Tran | Chassis-Tran |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core |
| Voltage-Primary | 115V | 115V | 115V | 115V | 115V |
| Voltage-Secondary(FullLoad) | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current-Output(Max) | 4A | 4A | 4A | 4A | 4A |
| PrimaryWinding(s) | Single | Single | Single | Single | Single |
| SecondaryWinding(s) | Single | Single | Single | Single | Single |
| CenterTap | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Power-Max | 100VA | 100VA | 100VA | 100VA | 100VA |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 102.36mm L x 65.02mm W | 102.36mm L x 65.02mm W | 102.36mm L x 65.02mm W | 102.36mm L x 65.02mm W | 102.36mm L x 65.02mm W |
| Height-Seated(Max) | 57.15mm | 57.15mm | 57.15mm | 57.15mm | 57.15mm |