Pulse Electronics Power 241-8-10A51
Número de parte
241-8-10A51
Fabricante
Pulse Electronics Power
Categoría:
Leistungstransformatoren
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.241-8-10A51.pdf
Descripción
PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT
Product details
1. How to order 241-8-10A51 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 241-8-10A51 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 241-8-10A51?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 241-8-10A51.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Chassis-Tran Chassis-Tran Chassis-Tran Chassis-Tran Chassis-Tran
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core
Voltage-Primary 115V 115V 115V 115V 115V
Voltage-Secondary(FullLoad) 10V 10V 10V 10V 10V
Current-Output(Max) 10A 10A 10A 10A 10A
PrimaryWinding(s) Single Single Single Single Single
SecondaryWinding(s) Single Single Single Single Single
CenterTap Yes Yes Yes Yes Yes
Power-Max 100VA 100VA 100VA 100VA 100VA
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W
Height-Seated(Max) 57.15mm 57.15mm 57.15mm 57.15mm 57.15mm