| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| WireGauge | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG |
| ConductorStrand | 7/30 | 7/30 | 7/30 | 7/30 | 7/30 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) | 0.050 (1.27mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) |
| Length | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) |
| Voltage | 150V | 150V | 150V | 150V | 150V |
| OperatingTemperature | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C |