| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 20 AWG | 20 AWG | 20 AWG | 20 AWG | 20 AWG |
| ConductorStrand | 7/28 | 7/28 | 7/28 | 7/28 | 7/28 |
| Jacket(Insulation)Material | - | - | - | - | - |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) |
| Length | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) |
| Voltage | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |
| OperatingTemperature | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C |