18STRGREGXL500.pdf
| Imagen |
| Packaging | Spool | Spool | Spool | Spool | Spool |
| Series | GXL | GXL | GXL | GXL | GXL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| WireGauge | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG |
| ConductorStrand | 19/30.5 | 19/30.5 | 19/30.5 | 19/30.5 | 19/30.5 |
| ConductorMaterial | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.091 (2.31mm) | 0.091 (2.31mm) | 0.091 (2.31mm) | 0.091 (2.31mm) | 0.091 (2.31mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.019 (0.48mm) | 0.019 (0.48mm) | 0.019 (0.48mm) | 0.019 (0.48mm) | 0.019 (0.48mm) |
| Length | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) |
| Voltage | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| OperatingTemperature | 125°C | 125°C | 125°C | 125°C | 125°C |