18GPTSTRBLA500.pdf
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | GPT | GPT | GPT | GPT | GPT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG |
| ConductorStrand | 16/30 | 16/30 | 16/30 | 16/30 | 16/30 |
| ConductorMaterial | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.092 (2.34mm) | 0.092 (2.34mm) | 0.092 (2.34mm) | 0.092 (2.34mm) | 0.092 (2.34mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | - | - | - | - | - |
| Length | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) |
| Voltage | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |