| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG |
| ConductorStrand | 19/29 | 19/29 | 19/29 | 19/29 | 19/29 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.078 (1.98mm) | 0.078 (1.98mm) | 0.078 (1.98mm) | 0.078 (1.98mm) | 0.078 (1.98mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) |
| Length | 25.00' (7.62m) | 25.00' (7.62m) | 25.00' (7.62m) | 25.00' (7.62m) | 25.00' (7.62m) |
| Voltage | 150V | 150V | 150V | 150V | 150V |
| OperatingTemperature | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C | 80°C |